Google PlusFacebookTwitter

שמי אבנר שקד ואני מעצב ממשק וחווית משתמש, יזם אינטרנט, ומרצה

By on Sep 26, 2015 in Uncategorized | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

ב-2003 סיימתי לימודי אנימציה ומדיה דיגיטלית של ארבע שנים בקמרה אובסקורה והצגתי את סרט הגמר שלי שנקרא “מעליות” בפסטיבלים בתל אביב, ירושלים, אוברהאוזן, גרמניה ובואנוס איירס.

 ב-2005 פתחתי חברה בשם סטודיו שקדים שמתמחה בעיצוב ובניית אתרים. מהר מאוד הצלחתי לקדם את שקדים למקום ראשון-שני במונח “עיצוב אתרים”, מה שעזר לקבל זרימה קבועה של לקוחות חדשים.

במקביל התחלתי להרצות בקמרה אובסקורה, בית ספר לאמנות מנשר ואסכולה בנושאים שונים כגון תוכנת פלאש, אנימציה ועיצוב אינטראקטיבי. אני מאוד אוהב ללמד ויש לי דחף גדול להעביר את הדברים שלמדתי במהלך השנים. כמו כן זאת התגלתה דרך מעולה לדחוף את עצמי ללמוד עוד ולהכיר כשרונות צעירים בתחום.

כעבור זמן קצר של עיצוב ובניית אתרים הצטרפה אלי שותפתי לחיים, וביחד התחלנו לדחוף יותר ברצינות את סטודיו שקדים שהפכה להיות חברה קטנה ואיכותית לאנשים שזקוקים לאתרים באיכות גבוהה בהרבה מהנוף המצוי בארץ. במהלך השנים גיליתי שאני מאוד אוהב (וכנראה גם טוב) לא רק בעיצוב אתרים תדמיתיים אלא גם בעיצוב חווית משתמש וממשקים של תוכנות ואפליקציות באינטרנט, והתחלנו להציע שירותים אלה לחברות הייטק שונות.

אחד מהיתרונות החזקים של שקדים היה המודעות, הידע וההשקעה בקידום אתרים, כאשר עדיין השוק היה מאוד צעיר ולא תחרותי. בזכות ידע זה הסטודיו נמצא כבר 10 שנים באופן קבע במקומות הראשונים בגוגל במונח עיצוב אתרים, עיצוב אפליקציות ובעוד מונחים פופולאריים ותמיד הביא לנו הרבה לקוחות חדשים. בעקבות הנסיון של קידום העסק שלנו, התחלנו לעזור גם ללקוחות שלנו לקדם בהצלחה את האתר שלהם בגוגל.

בשנת 2010 החלטנו לפתוח מותג בינלאומי חדש לעיצוב אתרים ואפליקציות, במיוחד ללקוחות מחו”ל ובו להראות עבודות שעשינו באנגלית בלבד. קראנו לחברה REDHEAD DIGITAL. במסגרת החברה החדשה יצא לנו לעצב אתרים ללקוחות בינלאומיים שונים כגון שתי סופרות קנדיות, חברת תרגום צרפתית וכמה חברות אמריקאיות.

ב-2011 התקבלתי ללימודי תואר שני במילנו, איטליה במלגה מלאה (בעקבות זכיה בתחרות), ארזנו את המזוודות ונסענו לשנה שלמה לאיטליה. התואר נקרא Master in Business Design והוא עסק ביזמות וקריאטיביות בעולם העסקים. זה היה תואר בינלאומי שלומד כולו באנגלית ב- Domus Academy. זאת היתה שנה מדהימה בה פגשנו אנשים מדהימים מכל העולם (35 תלמידים מ-24 מדינות) ובו זמנית אפילו הצלחנו להרחיב את העסק. למרות שילוב הלימודים והעבודה הצלחתי לסיים בהצטיינות את התואר. נשארו לנו המון זכרונות יפים ממילנו ומאיטליה בכלל, והרגשתי שלמדתי הרבה בתואר על אסטרטגיה של עסקים וכיצד להתחיל מאפס חברה חדשה, ויצרתי כמה קשרים עם אנשים מוכשרים שמפוזרים בעולם.

בשנתיים האחרונות, במסגרת סטודיו שקדים, יצא לי לעצב הרבה אפליקציות לסמארטפונים כגון אייפון ואנדרואיד, שוק שגדל מאוד והדרישה אליו עולה. תחום זה דורש הבנה בעיצוב, חווית משתמש ונסיון בעולם הסמארטפונים והאפליקציות. מכיוון שזה תחום חדש הוא פחות שמרני מבחינה עיצובית וחווייתית מאשר עולם עיצוב האתרים ואפשר לעשות דברים מעניינים.

אם אתם צריכים עזרה בעיצוב או קידום אתר, בעיצוב חווית משתמש או ממשק של אפליקציה, אתם מוזמנים ליצור איתי קשר דרך דף הצור קשר באתר של שקדים.

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *